Навчальний семінар із запровадження електронної системи охорони здоров’я

Новини

23 листопада 2017 року заступником начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Глухманюком В.М. здійснено виїзд у місто Рівне для участі у навчальному семінарі із запровадження електронної системи охорони здоров’я.

Команда Проектного офісу презентувала eHealth. Основною метою зустрічі було пояснити, які зміни принесе система в роботу та отримати від лікарів зворотній зв’язок, щоби полегшити реалізацію проекту в майбутньому.

На зустрічі були присутні представники управління охорони здоров’я Волинської області, представники та керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги, клініко-діагностичних центрів та лікарень Волинської та Рівненської областей, а також представники медичних інформаційних систем.

Всіх найбільше цікавили практичні кроки втілення системи eHealth, а також юридичні та фінансові аспекти впровадження електронної системи охорони здоров’я.

Важливо, на чому наголосила менеджер Проектного офісу eHealth, Світлана Котляревська, що приєднання до електронної системи охорони здоров’я, як і користування медичними інформаційними системами є безкоштовним. З її вуст прозвучав заклик до лікарів первинної ланки реєструватись, незважаючи на те, що система формально працює в тестовому режимі. Це робиться через розуміння, що рівень комп’ютерної підготовки у країні дуже різний і багатьом доведеться опановувати не лише нову систему, але й роботу з комп’ютером в принципі. Тестування окремих компонентів системи відбувається на підставі наказу Міністерства охорони здоров’я України від 07 вересня 2017 №1060 «Про тестування компонентів електронної системи обміну медичною інформацією, необхідних для запуску нової моделі фінансування на первинному рівні надання медичної допомоги». Відповідальність за збереження даних несе адміністратор Системи, яким на сьогодні є Громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна»

Допомогу в цьому мають надати існуючі на ринку медичні інформаційні системи. Всього в країні їх близько 30-ти, до центрального компоненту системи eHealth наразі підключено 6. Прозвучали запевнення що нікого з них обирали спеціально, ні з ким не вели окремих перемовин – підключитись може будь-яка МІС, яка поділяє ціли та принципи і проходить програму тестування.

Зі слів організаторів, вони активно допомагають з розробкою необхідних підзаконних актів та намагаються прискорити процес передачі системи державі. Тому що подальший розвиток системи і заведення до неї медичних даних потребують особливо зваженого підходу.

Разом із тим не затверджені наказами Міністерства охорони здоров’я України:

  • порядок вибору лікаря з надання первинної медичної допомоги;
  • декларація про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги;
  • інструкція про заповнення декларації.

Повноцінна eHealth-система, яка б задовольняла вимогам як лікарів, так і пацієнтів – це не лише ті модулі, які сьогодні потрібні МОЗ, аби ефективно запустити реформу. Але саме їх слід розробити в першу чергу, аби здвинути ситуацію з мертвої точки. Саме тому варто продовжувати працювати, готувати своє бачення подальшого розвитку eHealth та очікувати на легалізацію вже зробленого. Лише так вийде ефективне IT-рішення в максимально реальні строки.

Новини
Медичний кластер: нова віха реформ

 Про створення медичного кластера, як форми проведення медичної реформи у студії ТРК Аверс в програмі “Тема дня” розповіли: головний лікар КЗ “Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги” – Ігор Гнетньов, голова громадської організації “Захистимо людину” –  Олександр Слабенко, голова правління членської благодійної організації “Муніципальна лікарняна каса” – Федір Кошель. Перегляд програми за …

Новини
Медична реформа: як обрати лікаря своїй дитині?

Про те як обрати лікаря своїй дитині та підписати декларацію розповіла  – головний лікар КЗ “Луцька міська дитяча поліклініка” Оксана Лещинська у студії ТРК Аверс в програмі “Тема дня”. Перегляд програми за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Eie9KkcMJYM Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук у студії ТРК Аверс

15 червня у програмі “Тема дня” на телеканалі ТРК Аверс  начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук розповів про урочисті заходи  у  комунальних лікувально-профілактичних закладах м. Луцька з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника. Програму  пропонуємо переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=5iclHnjXgoA   Управління охрони здоров’я Луцької міської ради