Навчальний семінар із запровадження електронної системи охорони здоров’я

Новини

23 листопада 2017 року заступником начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Глухманюком В.М. здійснено виїзд у місто Рівне для участі у навчальному семінарі із запровадження електронної системи охорони здоров’я.

Команда Проектного офісу презентувала eHealth. Основною метою зустрічі було пояснити, які зміни принесе система в роботу та отримати від лікарів зворотній зв’язок, щоби полегшити реалізацію проекту в майбутньому.

На зустрічі були присутні представники управління охорони здоров’я Волинської області, представники та керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги, клініко-діагностичних центрів та лікарень Волинської та Рівненської областей, а також представники медичних інформаційних систем.

Всіх найбільше цікавили практичні кроки втілення системи eHealth, а також юридичні та фінансові аспекти впровадження електронної системи охорони здоров’я.

Важливо, на чому наголосила менеджер Проектного офісу eHealth, Світлана Котляревська, що приєднання до електронної системи охорони здоров’я, як і користування медичними інформаційними системами є безкоштовним. З її вуст прозвучав заклик до лікарів первинної ланки реєструватись, незважаючи на те, що система формально працює в тестовому режимі. Це робиться через розуміння, що рівень комп’ютерної підготовки у країні дуже різний і багатьом доведеться опановувати не лише нову систему, але й роботу з комп’ютером в принципі. Тестування окремих компонентів системи відбувається на підставі наказу Міністерства охорони здоров’я України від 07 вересня 2017 №1060 «Про тестування компонентів електронної системи обміну медичною інформацією, необхідних для запуску нової моделі фінансування на первинному рівні надання медичної допомоги». Відповідальність за збереження даних несе адміністратор Системи, яким на сьогодні є Громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна»

Допомогу в цьому мають надати існуючі на ринку медичні інформаційні системи. Всього в країні їх близько 30-ти, до центрального компоненту системи eHealth наразі підключено 6. Прозвучали запевнення що нікого з них обирали спеціально, ні з ким не вели окремих перемовин – підключитись може будь-яка МІС, яка поділяє ціли та принципи і проходить програму тестування.

Зі слів організаторів, вони активно допомагають з розробкою необхідних підзаконних актів та намагаються прискорити процес передачі системи державі. Тому що подальший розвиток системи і заведення до неї медичних даних потребують особливо зваженого підходу.

Разом із тим не затверджені наказами Міністерства охорони здоров’я України:

  • порядок вибору лікаря з надання первинної медичної допомоги;
  • декларація про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги;
  • інструкція про заповнення декларації.

Повноцінна eHealth-система, яка б задовольняла вимогам як лікарів, так і пацієнтів – це не лише ті модулі, які сьогодні потрібні МОЗ, аби ефективно запустити реформу. Але саме їх слід розробити в першу чергу, аби здвинути ситуацію з мертвої точки. Саме тому варто продовжувати працювати, готувати своє бачення подальшого розвитку eHealth та очікувати на легалізацію вже зробленого. Лише так вийде ефективне IT-рішення в максимально реальні строки.

Новини
Проведення підписної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» у комунальному закладі «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3»

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук  відвідав з робочим візитом  КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3», де ознайомився з ходом виконання вимог  наказу МОЗ України від 19.03.2018 №503 “Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає …

Новини
Продовження ознайомлення із закладами охорони здоров’я м. Луцька

У рамках  проекту «Рятуємо по-європейськи», начальник управління охорони здоров’я Луцької міської  ради  Микола Якимчук продовжив ознайомлювати делегацю  з Республіки Польща з роботою комунальних медичних  закладів. Представники делегації  на чолі з старостою Бартошицького повіту Войцехом Прокоцьким відвідали Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф,  де ознайомилися з роботою централізованої …

Новини
Налагодження співпраці між закладами охорони здоров’я м. Луцька та м. Бартошице Республіки Польща.

У рамках проекту «Рятуємо по-європейськи», який організований закладами освіти  м. Луцька (координатор  директор КЗ «Луцька гімназія №4 імені Модеста Левицького» Олександр Мишковець)  та зі сторони Республіки Польща (директор об’єднання шкіл понад гімназійних №2 імені Елізи Ожешкової м. Бартошице  Варміно – Мазурського воєводства Збігнєв Петшак)  начальник управління охорони здоров’я Луцької міської  …