Участь у Галузевому форумі з обговорення реформування соціальної сфери

Новини

Директор департаменту соціальної політики Вікторія Майборода та начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради  Микола Якимчук  взяли участь у Галузевому форумі з обговорення реформування соціальної сфери за участі представників міністерств, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, який відбувся в м. Києві і проводився Асоціацією міст України в рамках проекту USAID « Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування  в Україні (ПУЛЬС)».

На форумі виступив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко , який  відповів на запитання учасників Форуму. Зокрема, щодо формування ланки первинної медичної допомоги, підготовки фахівців для сільської медицини, забезпечення безперешкодного доступу людей з особливим потребами до об’єктів житла та соціальної інфраструктури. Жваве обговорення викликало питання врахування інтересів громад при формуванні державного бюджету на 2018 рік. Також  Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ відповів на запитання представників громад щодо розподілу додаткової освітньої субвенції, утримання професійно-технічних навчальних закладів, фінансування пільг з оплати житлово-комунальних послуг тощо.

Учасники секторальних робочих груп напрацювали рішення щодо подальших кроків впровадження реформи галузей охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Учасники секторальної робочої групи «Охорона здоров’я» обговорили стан впровадження секторальної реформи сфери охорони здоров’я та реалізації галузевої стратегії АМУ. З доповіддю виступила аналітик Асоціації міст України Юлія Вернигор.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, народний депутат України Ольга Богомолець розповіла про своє бачення упровадження медичної реформи.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк доповів про

хід імплементації Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та фінансування медичної галузі. Особливу увагу приділено шляхам підвищення доступності та якості медичного обслуговування на первинному рівні.

Стан впровадження секторальної реформи сфери соціального захисту населення та реалізації галузевої стратегії АМУ обговорено під час засідання секторальної групи «Соціальний захист населення».  Модератор – голова Секції з питань соціального захисту Асоціації міст України, начальник Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області Галина Кучер.

Аналітик Асоціації міст України Назар Миколюк доповів про розподіл повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення.

Про  повноваження ОМС щодо контролю у сфері праці розповів директор Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера.

Директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко висвітлив питання субсидій, державної соціальної допомоги, пільг окремим категоріям громадян.

Про нові підходи у сфері соціального захисту населення йшлося у доповіді керівника секції соціальної політики представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Артура Айвазова.

Високі посадові особи надали  ґрунтовні відповіді на проблемні питання, які поставили учасники форуму з різних регіонів України і проінформували , що вони готові прийняти пропозиції щодо підготовки нормативних актів для впровадження в реформі.

Наприкінці роботи Форуму підбито підсумки засідань секторальних робочих груп, озвучено проблеми, що порушувались, та шляхи їх вирішення. Позицію фахового середовища освітян представила Галина Остапенко. Напрацювання робочої групи «Охорони здоров’я» презентувала Юлія Вернигор. Підсумки засідання секторальної робочої групи «Соціальний захист» підбила Галина Кучер.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Новини
Методичні рекомендації з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства що додаються.

Інформаційний посібник ПМД_Амбулаторії ред 14.02.18 http://moz.gov.ua/uploads/0/3555-moz_metod_recomendations_autonomization_2018_ua_final_web.pdf

Новини
ЗУСТРІЧ З ЧЛЕНАМИ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ(ПОМЕРЛИХ), ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА ПРЕДСТАВНИКІВ ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ

22 лютого2018 , в залі засідань департаменту соціальної політики відбулась зустріч за участі заступника міського голови Олександра Рачкова та представників виконавчих органів місцевого самоврядування зокрема начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Миколи Якимчука і з  членами сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти військовослужбовців, на якому обговорювались питання соціальних пільг та …

Новини
Захід зустрічає Схід: педіатрична практика у системі громадського здоров’я.

22 лютого 2018 року за ініціативи ГО «Українська Академія Педіатрії» у Волинському обласному дитячому територіальному медичному об’єднанні проводилася конференція на тему «Захід зустрічає Схід: педіатрична практика у системі громадського здоров’я – рідкісні хвороби та нутрітивна підтримка в клінічній практиці лікаря». На конференції виступили: президент ГО «Українська Академія Педіатрії» д.мед.н., професор …